Venujte 2% z vašich daní a pomôžte skvalitniť život v našej MŠ

OZ Združenie rodičov pri MŠ - Na Starej tehelni

Ako môžete prispieť?

Ste zamestnanec a ročné zúčtovanie dane za Vás robí zamestnávateľ?
  1. Do 15.2.2022 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň
  2. Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil Potvrdenie o zaplatení dane.pdf
  3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
  4. Stiahnite si a vyplňte : Vyhlasenie_02_2021_TEHELNA____ (2).pdf (414565)
  5. Údaje, ktoré potrebujete v tlačivách uviesť:Obchodné meno alebo názov: Združenie rodičov pri MŠ - Na Starej tehelni
    Identifikačné číslo (IČO): 42008646
  6. Obe tieto tlačivá (Vyhlásenie spolu s Potvrdením), doručte do 30.3. na daňový úrad podľa Vášho bydliska.
Podávate si daňové priznanie sami?
  1. Riadne vyplňte daňové priznanie.
  2. Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať, minimálne však 3 €.
  3. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa (typ A VIII. Oddiel priznania, typ B XII. Oddiel priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:Obchodné meno alebo názov: Združenie rodičov pri MŠ - Na Starej tehelni
    Identifikačné číslo (IČO): 42008646
  4. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.) na daňový úrad podľa Vášho bydliska.
Postup pre právnické osoby
  1. Riadne vyplňte daňové priznanie.
  2. Vypočítajte si Vaše 1% z dane z príjmov právnickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať. Môžete určiť jedného alebo viacerých prijímateľov s uvedením príslušných súm (každému však najmenej 8 €).
  3. V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 1% z dane v prospech 3 prijímateľov (IV. časť priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:Obchodné meno alebo názov: Združenie rodičov pri MŠ - Na Starej tehelni
    Identifikačné číslo (IČO): 42008646
  4. Pokiaľ ste si vybrali viac ako troch prijímateľov, vložte do daňového priznania ďalší list papiera ako prílohu.
  5. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na Váš daňový úrad (zvyčajne podľa Vášho sídla) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.

Ďakujeme!

UPOZORNENIE!!!

IČO JE POTREBNÉ NA TLAČIVE ZAROVNAŤ SPRAVA

Potrebné formuláre

Pre zamestnanca

(v prípade, že daňové priznanie bude robiť zamestnávateľ za vás)

• Potvrdenie o zaplatení dane
  • Vyhlásenie 2-3 %

Pre fyzické osoby

(v prípade, že si daňové priznanie budeterobiť sami

• Daňové priznanie k dani z príjmov FO typ A
  • Potvrdenie k dani z príjmov FO typ A

Ak patríte medzi tých, ktorí MUSIA podávať daňové priznanie elektronicky, formulár pre FO typu A nájdete na tomto linku.

TLAČIVÁ NA STIAHNUTIE pre FYZICKÚ OSOBU typu B:

• Daňové priznanie k dani z príjmov FO typ B
  • Potvrdenie k dani z príjmov FO typ B

Ak patríte medzi tých, ktorí MUSIA podávať daňové priznanie elektronicky, formulár pre FO typu B nájdete na tomto linku.

Pre právnické osoby

(v prípade, že ste s.r.o., a.s. alebo iný právny subjekt)

Od roku 2018 musíte ako právnická osoba komunikovať s Daňovým úradom elektronicky. Prideľovať 2% z dane teda dokážete len priamo v elektronickom systéme.

Čo získame my
  • Možnosť obnoviť výchovné prostredie MŠ ( interiér a exteriér)
  • Rozširovať inventár MŠ o nové zdravotne nezávadné pomôcky
  • Dopĺňať nové učebné a telovýchovné pomôcky
  • Dávať príležitosť pre spoločne strávený čas detí, rodičov a zamestnancov školy
Čo získate vy
  • Príležitosť pre vaše nápady a vízie
  • Vaše odporúčanie spoľahlivých firiem
  • Vzájomné vzťahy cez spoluprácu
  • Radosť zo spoločného diela
  • Vďačnosť za to, čo sa nám spolu podarilo
Podarilo sa vďaka vašim príspevkom
Exteriérová hracia zostava Flora 09
Edukačný dendrofón
Koberec do spálne do 3. triedy

...a mnoho ďalšieho vybavenia

Z ďalších príspevkov plánujeme:

Exteriérová zvonkohra

Viac o našom OZ

Naša činnosť OZ Združenie rodičov pri MŠ – Na Starej tehelni vznikla 14.9.2006 vzájomnou spoluprácou rodičov a zamestnancov materskej školy.

POSLANIE:

Cieľom občianskeho združenia je pomoc pri rozvoji celkovej osobnosti dieťaťa predškolského veku prostredníctvom rekonštrukcie a obnove interiéru a exteriéru MŠ a obnovy zariadenia a učebných pomôcok.

SPOLUPRÁCA:

Naše poslanie by sme nemohli naplniť bez dobrovoľných spolupracovníkov, nadšencov, konzultantov, sponzorov a partnerov. Prostriedky na našu činnosť získavame prostredníctvom osobného kontaktu s individuálnymi darcami ( rodičmi, firmami ), darcami 2% z dane, sponzorov ( v oblasti finančnej i odborno- pracovnej ), prostredníctvom grantov ( napr. Zdravé mesto, Ministerstvo školstva, Nadácie Orange, Nadačný fond Telecom, Ikea, STEFE BB s.r.o.Nadácia Ekopolis)

DOSIAHNUTÉ VÝSLEDKY:

• výmena plastových okien v 1, 2, 3, 4 triede
  • zakúpenie detských ležadiel + matracov
  • rekonštrukcia umyvárne v 1, 2 a 3 triede
  • zakúpenie interaktívnej zostavy COMBI Fix
  • vybudovanie hracej veže CABIN so šmýkačkou
  • finančná spoluúčasť na projekte "Kto je za plotom?"
  • finančná spoluúčasť na projekte "A budeme Indiáni"
  • detský záhradný domček TOM
  • prenosné dopravné ihrisko
  • pryžové kocky - dopadová plocha pod preliezkami a šúchačkami